Pride 2024 #DumnyRodzic

Czerwiec to miesiąc, w którym świat celebruje tęczową miłość — miłość osób LGBTIQ+, które nawet dziś wciąż muszą walczyć o równe prawa. Temat równości społecznej jest bardzo bliski sercu Dedoles i dlatego co roku staramy się pomóc naszym zaprzyjaźnionym osobom ze środowiska queer przejść drogę do akceptacji. W tym roku skupiliśmy się na najważniejszym rodzaju miłości — miłości rodzicielskiej.

Historie, w których zwyciężyła miłość #DumnyRodzic

Przeczytaj trzy inspirujące historie rodzinne, które pokazuję, że dzięki wsparciu bliskich osób życie może być kolorowe i szczęśliwe. Jeśli Ty lub ktoś, na kim Ci zależy, przechodzicie przez ujawnienie swoich preferencji seksualnych, posłuchaj opowieści osób, które odłożyły swoje uprzedzenia na bok i postanowiły zaakceptować tych, których kochają.

▶ Dumny rodzic

Miłość rodzicielska to podstawa wszelkiej miłości. To uczucie w najczystszej postaci. Jest bezwarunkowa i bezgraniczna. Cokolwiek się stanie, ta więź pozostaje na zawsze.

Chcemy jak najlepiej dla naszych dzieci i często marzymy o ich przyszłości. Jednak te marzenia mogą się rozpłynąć, kiedy dziecko wyrusza własną drogą i samo odkrywa, co chce robić w życiu. Musimy zdać sobie sprawę, że nasze dzieci mogą być inne. Inaczej czują, o czym innym marzą i często mają inną orientację seksualną. Rodzicielstwo wiąże się z wieloma wyzwaniami, a to jest jedno z nich.

Czasami może być trudno zaakceptować fakt, że dziecko należy do społeczności queer. Strachowi przed nieznanym towarzyszą obawy dotyczące tego, jak zareaguje otoczenie. Wcześniej czy później dotrze do nas, że opinia innych jest nieważna. Zwłaszcza dla naszych dzieci. Potrzebują nas tak samo, jak wcześniej. Potrzebują naszego wsparcia i akceptacji, na którą zawsze będą mogły liczyć.

Rozmawiajmy, ważmy nawet te słowa, których znaczenia do końca nie rozumiemy oraz spożytkujmy energię złości i niepokoju na próby zrozumienia siebie nawzajem. Bo jeśli mamy wsparcie bliskich nam osób, to mamy wszystko na tym świecie.

To my jesteśmy najważniejsi. To my odkładamy dumę i uprzedzenia na bok oraz kochamy duszę osoby niezależnie od tego, w jakim ciele się ona znajduje. Możemy być z niej DUMNI.

W Dedoles wierzymy, że miłość rodzicielska jest bezgraniczna i potrafi przezwyciężyć wszystko. Dołącz do nas i pomóż nam tworzyć piękniejsze miejsce do życia. #DumnyRodzic

Weź udział w tęczowym wyzwaniu

Miłość rodzicielska powinna być bezwarunkowa i powinna przezwyciężyć wszystko. Mimo tego wiele osób nie otrzymuje wsparcia od rodziny i kochanych osób. Na szczęście istnieją organizacje non-profit, które stoją po ich stronie i zapewniają wsparcie w takich sytuacjach.

Tak, jak w poprzednich latach, my także dajemy im wsparcie. OZ Dedoles SK przekazuje wsparcie finansowe z akcji Drobne od Dedoles, zaczynając od kwoty 5 000 €, ale dzięki Twojemu zaangażowaniu może ona wzrosnąć do 12 000 €. Wystarczy, że w czerwcu w komentarzu w naszych mediach społecznościowych napiszesz, czym dla Ciebie jest dumna miłość. Za każdy komentarz dodamy kolejne 5 € do OZ Iniciativa Inakost.

Wesprzyj swoich bliskich

Jeśli dodatkowo chcesz wesprzeć swoich bliskich poprzez udział w tegorocznym tęczowym marszu, pobierz baner, aby pokazać światu, że jesteś z nich DUMNY. Baner można pobrać TUTAJ.

Wyraź to prezentem! ❤

Najpiękniejszy prezent, jaki możemy dać, to nasze wsparcie. Czasami jednak trudno jest znaleźć właściwe słowa. Dlatego mamy dla Ciebie małą wskazówkę. Odkryj dumny prezent i wykorzystaj go, aby okazać swoje wsparcie i akceptację. Zrób krok naprzód i wyraź swoją miłość bez marnowania słów! Wybierz spośród dziesiątek kolorowych produktów dostępnych w naszej ofercie TUTAJ →

Nie przechodź tego samotnie

Jeśli nie otrzymujesz wystarczającego wsparcia od otaczających Cię osób lub masz problemy ze zdrowiem psychicznym, nie wahaj się poszukać pomocy w najbliższej organizacji non-profit. Pomogą ci przetrwać najtrudniejszy czas i zapewnią wsparcie, na jakie zasługuje każdy człowiek.