Jak wyszło skarpetkowe wyzwanie 2020

Dziękujemy za uczczenie z nami ludzkiej wyjątkowościPoprzez skarpetkowe wyzwanie co roku świętujemy ludzką indywidualność i wyjątkowość. Wiąże się ono ze Światowym Dniem Syndromu Downa, który każdego roku jest obchodzony 21. marca. Na znak solidarności oraz dla szerzenia świadomości o zespole Downa tego dnia są noszone dwie różne skarpetki.

Każdy, Ty też, mógł się zaangażować, dzieląc się zdjęciami prezentującymi skarpetki nie do pary opatrzonymi hashtagiem #skarpetkowewyzwanie, a także kupując skarpetki Dedoles, dlatego że pieniądze z każdej sprzedanej w marcu pary przekazaliśmy na rzecz osób z zespołem Downa.


Jak więc wyszło tegoroczne skarpetkowe wyzwanie?

 47 958 zł zebraliśmy dla organizacji, które wspierają osoby z zespołem Downa.
 14 000+ osób udostępniło zdjęcie w sieciach społecznościowych z hashtagiem #SkarpetkoweWyzwanie. 
 80 000+ osób dowiedziało się więcej o zespole Downa (również dzięki tej stronie).
 10+ krajów w Europie wzięło udział w skarpetkowym wyzwaniu.


W tym roku postawiliśmy sobie za cel zebrać 35 000 zł. Jednak dzięki Wam – tym, którzy kupili Wesołe Skarpetki w marcu, udało nam się osiągnąć sumę aż 47 958 zł. Dziękujemy! 

Zgodnie więc z obietnicą Towarzystwu zespołu Downa na Słowacji przekazujemy 35 000 zł z zebranej kwoty. Pozostałe 12 958 zł przekazujemy międzynarodowej organizacji Down Syndrome International, która gromadzi i wspiera osoby oraz organizacje poświęcone zespołowi Downa z całego świata.
Po raz kolejny udało nam się z sukcesem zrealizować skarpetkowe wyzwanie i to właśnie dzięki Wam – naszym klientom. Dlatego należy Wam się ogromne: DZIĘKUJEMY. Wspierajmy się wzajemnie. Cieszmy się małymi rzeczami. I kontynuujmy wspólne działanie dla lepszego jutra.