Drobne od Dedoles dla UNICEF-u

„Każda decyzja ma wpływ na wiele innych decyzji. Postanowiliśmy pomóc.” 
Jaro Chrapko, dyrektor generalny Dedoles


Czym jest UNICEF?

UNICEF to jedna z największych organizacji humanitarnych na świecie, która pomaga dzieciom od 1946 roku. Działa w ponad 190 krajach i terytoriach, nawet w najtrudniej dostępnych miejscach na świecie. W 1965 roku UNICEF uhonorowano Nagrodą Nobla.
We współpracy z rządami, organizacjami pozarządowymi i innymi agencjami ONZ UNICEF broni praw dziecka, zaopatruje dzieci w wodę, jedzenie, dach nad głową, opiekę medyczną i edukację oraz pomaga im w realizacji całego swojego potencjału.Pomogliśmy w walce z głodem wśród dzieci

Na świecie jest 200 milionów niedożywionych dzieci. Co roku z niedożywienia umierają trzy miliony z nich. To alarmująca liczba. UNICEF próbuje to zmienić z pomocą specjalnego pożywienia terapeutycznego na bazie orzeszków ziemnych, które dzieci mogą jeść prosto z opakowania. Jego zaletą jest to, że nie musi być przechowywane w lodówce ani rozcieńczane w wodzie (która w wielu krytycznych obszarach jest skażona), a dzieci mogą je spożywać bez pomocy dorosłych. Trzy porcje tego jedzenia (na śniadanie, obiad i kolację) dla jednego dziecka kosztują 1 euro.
W Dedoles mamy pełną świadomość, co jesteśmy winni społeczeństwu. Postanowiliśmy dołączyć do walki z głodem wśród dzieci, aby pomóc najsłabszym. Przekazaliśmy UNICEF-owi 64 403,27 euro (297 540 zł). Kwotę tę zebraliśmy w ramach programu Drobne od Dedoles dzięki dobrowolnym datkom od naszych klientów w okresie od 01.11 do 31.12.2020 r.


Dzięki akcji Drobne od Dedoles uchroniliśmy 1314 dzieci przed widmem śmierci głodowej. Będą się zdrowo rozwijać i uszczęśliwiać swoje rodziny.

DZIĘKUJEMY!