Więcej na temat jakości naszych produktów

Certyfikowani producenci

Zanim przystąpimy do wytwarzania naszych produktów Dedoles, skrupulatnie sprawdzamy naszych potencjalnych producentów. Prosimy ich o przedstawienie wszystkich potrzebnych certyfikatów z zakresu ochrony środowiska i etyki pracy oraz sprawdzamy samą fabrykę. Po dodaniu producenta do naszej listy nasi inspektorzy monitorują na przykład czystość w zakładzie. Ponadto nasi kontrolerzy jakości mogą stwierdzić, czy fabryka ma wystarczającą liczbę maszyn, aby podołać realizacji naszych zamówień. Liczą maszyny, aby upewnić się, że producent nie przecenia swoich możliwości, a potem nie podzleca realizacji naszych zamówień innym fabrykom. Jeśli producent nie przejdzie naszej surowej procedury weryfikacyjnej lub przestanie spełniać warunki po pewnym czasie, zostaje usunięty z listy naszych dostawców.
Od dostawców wymagamy posiadania certyfikatu Amfori BSCI lub SEDEX, co stanowi gwarancję dobrych warunków pracy, poszanowania praw człowieka, ochrony środowiska oraz przestrzegania wszystkich norm i regulacji.

Jak wygląda nasz proces kontroli jakości?

Po sprawdzeniu producenta określamy szczegółowe dane parametry techniczne produktu. Następnie producent dostarcza nam próbki. Koledzy i koleżanki z działu produktu sprawdzają je w noszeniu i praniu. Produkt trafia do produkcji tylko wtedy, gdy po zakończeniu wstępnej fazy testowej próbek jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani jego jakością. W fazie produkcji także przeprowadzamy wyrywkowe kontrole. W ciągu roku producent przechodzi około 130 takich kontroli (w zależności od liczby produkowanych sztuk). Ponadto produkty sprawdzamy także po odebraniu ich w naszym magazynie. Przez ręce naszych kontrolerów przechodzi średnio 16 milionów sztuk odzieży rocznie.

Różnice w materiałach = różnice w jakości

Oprócz oczywistych punktów kontroli jakości musimy także uwzględniać materiały, z których nasze produkty są wykonane. Nasze linie produktów różnią się między sobą pod względem składu materiałowego. Ponadto wyróżniamy dwie metody produkcji – tkanie i dzierganie. Na przykład tkana przędza bawełniana musi być bardziej skręcona, co znacznie zwiększa sztywność i trwałość samego produktu, ale produkt może być nieco sztywniejszy w dotyku. Z kolei produkty z dzianiny są bardziej elastyczne dzięki swojej konstrukcji oraz dodatkowo mają domieszkę elastanu, który sprawia, że są jeszcze bardziej rozciągliwe. Produkty wykonane w 100% z bawełny są tkane, nie dziergane, przez co odznaczają się mniejszą elastycznością i większą sztywnością w dotyku. Taka jest cena zwiększenia trwałości produktu.

Właściwa pielęgnacja ma kluczowe znaczenie dla trwałości produktu

Aby dowiedzieć się, jak prawidłowo pielęgnować produkty Dedoles, odwiedź stronę poświęconą temu zagadnieniu pod adresem https://www.dedoles.pl/dbalosc-o-produkty. Należy przestrzegać symboli informujących o sposobie pielęgnacji, które znajdują się na metce. Większość produktów należy prać w temperaturze nie wyższej niż 40°C oraz nie można ich suszyć w suszarce. Jeśli suszenie jest dozwolone, maksymalna temperatura wynosi 40°C. Czasami ktoś wypierze lub wysuszy produkty w wyższej temperaturze, co skutkuje silniejszym strącaniem włókien poliamidowych i tworzeniem się kłaczków.

Zbieranie opinii klientów, którzy kupili produkt

Nie zapominamy o produkcie w chwili, gdy wyślemy go do klienta – wręcz przeciwnie. Dużo inwestujemy w ankiety zadowolenia z naszego sklepu internetowego i jakości naszych produktów. Interesuje nas opinia klientów na temat jakości produktu, który kupili. Te ankiety są przeprowadzane przez zewnętrzne ośrodki badawcze co kwartał. Następnie nasi koledzy i nasze koleżanki z działów produktu i jakości poddają otrzymane dane obróbce. Następnie na podstawie tych danych odpowiednio dostosowujemy parametry techniczne naszych produktów Dedoles.