Dedoles sadzi las 2019

„Najlepszy czas na zasadzenie drzewa to 20 lat temu lub dzisiaj”.

Dlatego razem z Tobą postanowiliśmy znów przyłożyć rękę do dzieła sadzenia nowego lasu. Nasza wspólna inicjatywa, aby uczynić świat lepszym miejscem do życia, wyszła świetnie. Dzięki tobie zasadziliśmy prawie 8 000 nowych drzew w jeden weekend. Rzućmy okiem na kroki, które razem podjęliśmy, aby osiągnąć ten sukces:

CO SIĘ UDAŁO:

1. W jeden weekend posadzono 7996 drzew.
2. Dedoles kupiła w sumie 50 000 drzew, które zostaną posadzone do końca 2019 roku.
3. Klienci Dedoles dołożyli się do sukcesu sumą 102,328 zł za pośrednictwem Drobnych od Dedoles. za pośrednictwem Drobnych Dedoles.
4. 720 ochotników przyjechało na miejsce, by osobiście posadzić drzewo.
5. Łącznie zalesionych zostanie około 40 hektarów.
6. Zasadziliśmy ponownie permakulturowe drzewa (zwłaszcza jodły i modrzwie) – pozostawiamy drzewom warunki, które wspierają ich wzrost.

  

CZY MOGĘ SIĘ DOŁĄCZYĆ?????

Możesz to zrobić za pomocą Drobnych od Dedoles, które działają w następujący sposób: w ostatnim kroku zamówienia dobrowolnie zaokrąglij kwotę do najbliższej złotówki. Możesz przekazać drobniaki na wsparcie projektów sadzenia drzew, ochrony środowiska i pomocy mniej uprzywilejowanym grupom społecznym. Więcej przeczytasz tutaj.
PRZECZYTAJ WIĘCEJ O SADZENIU:

Podczas publicznego sadzenia w Tatrach Zachodnich w Rohaczach 5-6 października 2019 pod nadzorem Lasów Państwowych TANAP posadzono 7996 drzew. Uważamy to za wielki sukces, ponieważ sadzenie odbyło się w warunkach intensywnego deszczu i śniegu. W sadzeniu wzięło udział 720 odważnych ochotników.

Społeczność Dedoles poprzez dotacje od klientów przyczyniła się finansowo do posadzenia 50 000 drzew, dzięki czemu osiągnęliśmy więcej niż zamierzony cel 40 000 drzew. Rośliny te zostaną posadzone w Tatrach do końca 2019 r. Sadziliśmy głównie jodłę i modrzew pod profesjonalnym nadzorem. Każdy ma dostęp do miejsca sadzenia. W Tatrach Zachodnich (Rohacze) na Słowacji zalesiono 7 obszarów – w szczególności doliny Primula, Bungalovy, Dlhá jama, Saľatín, Tri panáky i Látaná.