Dedoles drobne dla UNICEF-u


Misją UNICEF-u jest pomoc dzieciom w potrzebie. Pandemia COVID-19 uniemożliwiła lub opóźniła dostawy lekarstw i żywności oraz zmniejszyła dostępność opieki zdrowotnej w krajach Trzeciego Świata. Istnieje realne ryzyko, że z powodu pandemii na świecie przybędzie 6,7 mln głodujących dzieci. Aktualnie co roku z niedożywienia umierają 3 mln dzieci. Jednak tak nie musi być.Na świecie jest wiele nieuleczalnych chorób. Jednak 95% dzieci cierpiących z powodu niedożywienia można wyleczyć dzięki prostym i niedrogim programom.

Aby wyleczyć dzieci z ostrego niedożywienia, UNICEF wykorzystuje specjalną żywność terapeutyczną na bazie orzeszków ziemnych, którą można spożywać wprost z saszetek. Nie trzeba ich przechowywać w lodówce ani rozcieńczać w wodzie (która w wielu krytycznych obszarach jest skażona), a dzieci mogą jeść wprost z saszetki samodzielnie lub z pomocą rodziców.
Trzy dawki tego jedzenia — na śniadanie, obiad i kolację dla jednego dziecka kosztują 5 zł.


Też chcemy pomóc w walce z niedożywieniem dzieci. Dlatego postanowiliśmy przekazać Drobne Dedoles, które będziemy zbierać od 1 listopada do 31 grudnia 2020 r., na rzecz UNICEF-u.


Dziękujemy za wsparcie!


Więcej informacji TUTAJ

Możesz też pomóc TUTAJ